Blog

Saç Ektirmek Harcanan Zamana ve Paraya Değer mi?

”Saç ektirmeli miyim?” sorusu saç ekimi işlemi ile ilgili soru listenizin muhtemelen en üstündedir. Belki de “canım ne kadar yanacak?” sorusundan hemen önce veya sonra gelmektedir (ki bunun cevabı, şaşırtıcı bir şekilde, düşündüğünüzden çok daha az canınız yanacaktır).

Saç Ekiminin Alternatifleri Nelerdir?

Saç dökülmesinin en yaygın sebepleri genetik mirasımız ve hormonlarımızdır. Erkek tipi saç dökülmesinde, ön saç çizgisi geriye doğru çekilmeye başlar ve farklı hızlarda kelleşme görülür. Bunun başlıca sebebi testosteron hormonunu dihidrotestosteron adı verilen başka bir hormona dönüştüren bir enzimin artmasıdır.

Saç Ekimi Başarısız Olduğunda Ne Yapmalısınız?

Saç ekiminde en doğal görünümü elde etmek son derece önemlidir ve bunun için öncelikle doğru uzman doktor&ekip ve kliniği seçmelisiniz. Şu anda saç ekimi konusunda araştırma yapan, mantıklı ve bilgili bir insan olarak işlem sırasında ve sonrasında nelerin yolunda gitmeyebileceğini merak ediyor olabilirsiniz.

Saç Ekiminin Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Saçınızın döküldüğünü fark ettiyseniz, yalnız değilsiniz. Birçok erkek ve kadın farklı derecelerde saç dökülmesi sorunu yaşar ve genelde bunun sebebi yaşla birlikte hormonlarda oluşan dengesizliktir.

Şeker Hastaları Saç Ektirebilir Mi?

Saç ekimi işlemi çoğu insanda güvenli ve başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Buna diyabet (şeker) hastalığı olanlar da dahildir ancak sonuçların başarılı olması hastalığınızın kontrol altında olup olmamasına bağlıdır.

Saç Ekimi Türk Sağlık Turizmi İçin Tarihi Bir Fırsat Mı?

2014 yılında yapılan bir anket çalışmasında, Avrupa Birliği vatandaşlarının % 44’ünün bir sağlık hizmeti almak için başka bir Avrupa ülkesine gitmeye istekli olduklarını ortaya koymaktadır.

DK’da Memnuniyeti Arttırmak İçin Bu 4 Soruyu Soruyoruz

Kurulduğumuzdan beri sunduğumuz hizmeti iyileştirmek için sürekli çabalıyoruz. Bu anlamda son senelerde sistemimize entegre ettiğimiz en önemli yeniliklerin başında hastalarımıza sorduğumuz 4 memnuniyet sorusu geliyor. Bu soruları seçerken dünyaca ünlü veri ve analitik uzmanı Avinash Kaushik’in işletmelerin hizmet kalitelerini iyleştirmeleri için önerdiği 4 sorudan faydalandık.

Saç Ekiminin Geleceği Robotik Cerrahide Mi?

Robotlar dünyanın kaderini geri döndürülemez şekilde değiştirecek mi? Bu soru bugün tüm dünyada binlerce araştırmacının yanıtını aradığı en önemli sorulardan biri haline geldi.

Sigara İçmek Saç Dökülmesine Neden Olur Mu?

Sigaranın akciğer kanseri, gırtlak kanseri, kalp hastalıkları, amfizem, enfeksiyonlar gibi 50’den fazla rahatsızlıkla ilişkili olduğunu biliyoruz.

DK, ISHRS 25. Yıl Etkinliği İçin Prag’taydı

Uzman Dr. Meltem Şentürk, 4-7 Ekim 2017 tarihinde Prag’da gerçekleşen ISHRS(Uluslararası Saç Restorasyon Birliği)’nin gerçekleştirdiği 25. yıl etkinliğine katıldı.

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Neden Yıkanmalıdır?

Saçların günde kaç kere yıkanması gerektiği geçmişten günümüze tartışılan sağlık konularından biri olmuştur.

Düzenli Egzersiz Saç Dökülmesini Hızlandırır Mı, Engeller Mi?

Düzenli yapılan egzersizin yaşam kalitesini yükselttiğini, kan basıncını dengelediğini, kilo kontrolü sağlayarak kanserden kalp krizi riskine kadar birçok sağlık sorununun önüne geçtiğini çoğumuz biliriz.