Blog

Bir Doktorun Önerisi: Yasadışı Saç Ekim Merkezlerine Dikkat Edin

Türkiye, medikal turizmde dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olsa da illegal çalışan işletmeler Türkiye’nin uluslararası alandaki itibarını zayıflatıyor ve rekabet gücünü düşürüyor.

Saç Ekiminden Sonra Nasıl Beslenmek Gerekir?

Öncelikle belirtelim: Saç ekiminden sonra özellikle almanız gereken bir vitamin yoktur. Belli vitaminlerin alınması saçlarınızın daha hızlı uzamasını ya da daha gür çıkmasını sağlamaz. Piyasadaki birçok gıda takviyesi saç ekiminden sonra saç uzamasını hızlandırdığını iddia etse de bilimsel olarak kanıtlanmış bir çalışma yoktur.

Saç Dökülmesinin Psikolojik Etkileri Nelerdir?

Eğer saç dökülmesi yaşayan milyonlarca kişiden biriyseniz, saçlarınızın dökülmesinin size yaşattığı duygusal etkileri en iyi gözlemleyebilecek kişilerdensinizdir.

Greft İle Kıl Kökü Arasındaki Farkı Neden Bilmelisiniz?

Yaklaşık 2 ay önce e-posta kutusuna aşağıdaki e-mail düştü. Bu tarz şikayetleri uzun süredir duyduğumuz için böyle bir durumla karşılaşmamanız için yapılması gerekenleri paylaşmak istiyoruz.

Saç Dökülmesinden Sorumlu Protein Bulundu

Günümüzde saçların beyazlamasının önüne geçmek için uygulayabileceğimiz bir yöntem yok. O yüzden birçoğumuz saçların beyazlamasını maskelemek için saçlarını boyatıyor.

Saç Ekimi: Gerçekler vs. Beklentiler

Eğer kozmetik alanda çalışan doktorların yaşadıkları en büyük zorluğu tahmin edin diye sorsaydık cevabınız ne olurdu?

Dr. Meltem Şentürk İle Saç Ekimi Hakkında Samimi Bir Röportaj

DK Klinik’in kurucusu Dr. Meltem Şentürk ile yaptığımızın röportajın ilk bölümünü yayınlıyoruz. Eğer kendisine sormak istediğiniz sorular olursa yazının sonuna yorum yazabilirsiniz. Kısa sürede cevaplanacaktır.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesi oldukça agresif hareket eden bir durumdur. İçeriğinde bazı etken maddeleri bulunduran şampuanlar ya da farklı formattaki ilaç nitelikli ürünler genetik saç dökülmesini yalnızca kullanıldığı müddetçe durdurabilir.